Od pastora Zbyszka

profizuDrodzy uczestnicy konferencji Grace Challenge – Wyzwanie Łaski

Powinienem już dawno odpisać ale niestety więcej jest tych koniecznych rzeczy do zrobienia niż tych miłych i radosnych – ponieważ do takich zaliczam pisanie do was. Bardzo dziękuję za wasz udział w konferencji i wierzę, że była ona zachęceniem i zbudowaniem. Zachęceniem do dalszego zagłębiania się w Łaskę i zbudowaniem/utwierdzeniem tego co już Pan Jezus przez swego Ducha darował. W emailach i sms-ach otrzymałem potwierdzenie, że tego właśnie doświadczaliście. Bardzo proszę o krótkie świadectwo, dosłownie kilka zdań. Jak uważacie, że zdjęcia jest wskazane (ja uważam, że tak) to dołączcie. Dlaczego świadectwo? Bo zwyciężyliśmy szatana przez krew Baranka i słowo świadectwa swojego. Twoje świadectwo objawienia łaski może być dla kogoś tą bożą drogą do przeżycia tego samego. Piszcie!

Nie chcemy na tym poprzestać, ale też sami nie jesteśmy w stanie nic zrobić. W trakcie wymiany myśli, przez email czy telefon pojawiły się trzy pomysły.

1. Powołania Polskiego Aliansu Łaski – zapraszamy pastorów, indywidualne osoby jak i zbory czy grupy nieformalne. Cel – uzgodnienie „wirtualnie” bądź w „realu” płaszczyzny współpracy. Po co to? Na przestrzeni ponad 20 lat brałem udział w 3 próbach utworzenia płaszczyzny współpracy chrześcijan. Nie będę wymieniał nazw tych „zrywów” aby nikogo nie urazić. Miało być pięknie a wyszło jak zwykle. Po kilku, 2~3 spotkaniach, pomysł umierał śmiercią naturalną. Podstawową przyczyną, tak uważam, był brak przygotowanych, wspólnie ustalonych, spisanych ram współpracy. Więc uczmy się na błędach i na nowo ich nie popełniajmy. Mam na myśli tutaj określenie celów działania, przygotowanie grona usługujących, dzielenie się pracą, którą trzeba wykonać aby Ta Ewangelia dalej mogła się rozszerzać, wybranie z grona „fascynatów łaską” (to grono będzie wybierać) kilku osób, które mają czas i chęć rozwijania tematu. Bo to ma być projekt nas wszystkich. Osoby zainteresowane aliansem proszę o wypełnienie formularza poniżej.

2. Organizacja regionalnej konferencji łaski – aby nie tylko pojedynczy uczestnicy mogli brać udział, ale wszyscy zborownicy którzy mają takie pragnienie. Już planujemy na północy jesienią zorganizować pierwszą regionalną konferencję. W chwili obecnej mamy już Broczyna, Miastko i Bytów. Rozmawiamy z pastorami z Young&Free.

3. W tym punkcie zwracam się szczególnie do pastorów i usługujących. Pomysł – Napisanie wspólnego listu i podpisanie go, do władz denominacji z propozycją zaproszenia któregoś z nauczycieli tematu Łaska (Joseph Prince, Marcel, Paul lub Constantin [ten ostatni nie był na konferencji]) na konferencje pastorów bądź synod Kościoła. Jeżeli uważamy, że wszyscy pastorzy powinni posłuchać tego zwiastowania (ja tak uważam) a sam jesteś pastorem czy usługującym w zborze to wierzę, że nasze podpisy na takiej propozycji – prośbie, będą miały swoją wagę.

Gorąco zachęcam i pozdrawiam

Zbyszek Urbaniak

 

Jeżeli jesteś zainteresowany aliansem łaski wypełnij poniższy formularz.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz